با ظروف چینی بیشتر آشنا شویم!

دسته بندی ها :
با ظروف چینی بیشتر آشنا شویم!

اگر قصد خرید ظروف چینی را دارید در ابتدا بهتر از بدانید که ظروف چینی از چه موناد اولیه ای تشکیل شده اند. ظروف غذاخوری چینی به فرآورده هایی از صنعت سرامیک اطلاق میگردد که به منظور مصارف غذاخوری مورد استفاده قرار میگردد. به استثنای ظروف سرامیکی مورداستفاده برای پخت و پز، مواد اولیه ای که در ساخت ظروف چینی بکار می رود عبارت است از خاک چینی یا همان کائولین که نوعی خاک سفید ونرم است وسیلیس و نوعی خاک چسبنده به نام بالکلی ودر بعضی از موارد استخوان گاو را هم در بر میگیرد.
بر همین مبنا‌ وبا‌ توجه به مواد اولیه ای که در ساخت ظروف چینی بکار رفته ظروف چینی به سه دسته زیر تقسیم میشوند:

  1. چینی سخت
  2. چینی فاین
  3. چینی استخوانی

 

اما نکاتی که در نگام خرید ظروف چینی باید به آن ها توجه کنید از قرار زیر می باشد:

۱-طرح ونقش ظروف چینی: ابعاد ظروفی که می خرید، فرم‌ آن و طرح و نقش های بکار رفته بروی ظروف چینی مهم ترین ویژگی برای خریدظروف چینی هستند. ظروف مربعی دم دستی‌تر و مدرن تر و باصطلاح اسپورت هستند و ظروف گرد در زمره ظروف مجلسی به شمار می‌روند. در تصویر زیر یک نمونه ظرف مجلسی با نقش و نگاری خیره کننده مشاهده می کنید.

چینی پر نقش و نگار

نقوش مسحور کننده یک ظرف چینی

 

۲-کیفیت: سبکی ،شفافیت و نورگذاری و استقامت در برابر ضربه و شوک های حرارتی از مهم ملاک های کیفیت ظروف هستند.

۳-قابلیت استفاده در مایکروفر و ماشین ظرف شویی: اگر ظروفی که با ماشین ظرفشویی شسته می شوند دارای ثبات رنگ و مقاومت کافی نباشند به مرور از حالت عادی خارج و زشت میشوند. برای همین باید تا میتوان از ظروفی استفاده کرد که از فناوری دکور لعاب در آنها استفاده شده است که مقاومت بالایی در ماشین ظرفشویی دارند و باید توجه کرد که ظروفی که در آنها از فناوری لعاب طلا در آنها استفاده شده را نباید در مایکروفر گذاشت چون ممکن است جرقه بزند البته اگر روی ظرف لعاب طلا را با غذا پوشانده شده باشد بدیهی است که هیچ مشکلی پیش نمی آید.

ظروف در ماشین ظرفشویی الکتریکی

برای مقاومت بالا در ماشین ظرفشویی باید از ظروفی استفاده کرد که از فناوری دکور لعاب در آنها استفاده شده است

 

4- تعداد و اندازه ظروف چینی: یعنی اینکه اندازه ظروف چقدر باشد و به عبارتی خیلی کوچک یا بزرگ نباشد. اگر قصد ما خرید سرویس چینی باشد اینکه اقلام موجود در آن چه چیزهایی از قبیل قوری، بشقاب ،نمک دان ،دیس،پیاله، هستند که آیا نیاز هست یا نه وبدیهی است که در بعضی از سرویس های چینی اقلامی نظیر دستمال کاغذی، زنگوله، جاشمعی و… وجود دارد که نتیجه ای جز تحمیل هزینه‌ی اضافی بر مشتری ندارد.

5-بهداشت ظروف چینی: اگرچه ظروف چینی به نسبت سایر انواع ظروف غذا خوری بهداشتی ترین ظروف هستند ولی گاهی در تزئین بعضی ظروف چینی بی کیفیت از فلزات سنگین(نظیر سرب وکادمیوم) برای ایجاد ظاهری براق به صورت کاذب استفاده میشود.

6-خرید از فروشگاه های معتبر ظروف‌جهیزیه و خانه و آشپزخانه اینترنتی: با خرید از یک فروشگاه معتبر اینترنتی که محل عرضه مستقیم برند های تجاری خوشنام باشد از احتمال هرگونه تقلب و سوءاستفاده به حداقل میرسد و شما میتوانید از اصل بودن کالای خریداری شده اطمینان داشته باشید و هم مطمئن از خدمات پس از فروش مناسب -تضمین کیفیت و تامین قطعات شکسته ویا کسری و امکان تعویض یا مرجوع کردن کالا را هم داشته باشید.

7-اطمینان از تداوم تولید ظروف: یکی از مهم ترین نکاتی که در خرید ظروف چینی باید به آن توجه نمود این است که ممکن است بعد از مدتی شما دوباره نیاز به تعداد دیگری از این ظروف داشته باشید حالا با هر علتی از قبیل شکستن ظروف یا نیاز بیشتر بر حسب اضافه شدن مهمان ها و دلایل دیگر اگر ظروف چینی ای که خریداری کرده اید دوباره تولید نشود مجبور به هزینه ای اضافی برای جایگزین کردن کل ظروفی که سابق خریده اید میشوید.

کارخانه تولید چینی

 

8-ضمانت ظروف: با اینکه ظروف چینی به دلیل آن که شکستنی هستند ضمانت برای شکستگی ندارند ولی بعضی از برند ها تضمین تامین قطعات شکسته را دارا میباشند و هم اینکه از لحاظ عدم خط و خش ظروف چینی خود را ضمانت میکنند ودر صورت خط و غش برداشتن تعویض میگردند.

 

ضمانتنامه ظروف آشپزخانه

9-قیمت محصول: قیمت محصول میتواند انگیزه ای خوب برای خرید موفق باشد چرا که بعضی از ظروف قیمت بالایی نسبت به کیفیت و تعداد اقلام موجود در سرویس چینی دارند و خرید آنها منطقی نمی باشد که عموم سرویس چینی های خارجی اینچنین  هستند.

حال با تمام این نکاتی که گفته شد آن چیزی که به ذهن خریدار میرسد این است چه ظرف چینی و یا سرویس چینی ای بخرد که هم از نظر قیمت به صرفه باشد و هم کیفیت خوبی داشته باشد؟ در جواب این سوال باید گفت تا آنجایی که میتوانید ظروف چینی ایرانی را خرید کنید که هم از نظر کیفیت وهم از نظر قیمت به مراتب از سرویس چینی های خارجی مرغوب تر وبا کیفیت تر و ارزان تر میباشند.
حال سوال دوم این است که در بین چینی های ایرانی کدام چینی ایرانی کیفیت بهتر و مرغوب تر و قیمت مناسب تری دارد ؟

در جواب این سوال هم باید گفت در ایران ظروف چینی زرین ، ظروف چینی توس، ظروف چینی تقدیس ، ظروف چینی مقصود، ظروف چینی پردیس از کارخانجات شناخته شده در عرصه ی ظرف چینی میباشند و هرکدام ویژگی خاص خود را دارند که به اختصار رتبه بندی آنها و ویژگی آنها را توضیح بیان می نمائیم:

۱-رتبه اول اختصاص دارد به ظروف چینی زرین: شاید کم تر کسی باشد که در ایران و شاید هم در دنیا نام چینی زرین را نشنیده باشد شرکت چینی زرین یکی از با کیفیت ترین و سفید ترین و سبک ترین و ارزان قیمت ترین و هم رنگارنگ ترین بشقاب ها و سرویس ها را تولید میکند که اغلب از جنس چینی سخت میباشد از ویژگی های چینی زرین تداوم تولید و ثبات تولید طرح ها ونقشها میباشد به طوری که طرحی که ۵۰ سال پیش تولید شده باشد را هم امروز میتوان یافت و عموم ظروف چینی تولید شده در این شرکت قابل استفاده در ماشین ظرف شویی و مایکروفر استفاده میشود از خوبی های شرکت چینی زرین این میباشد که علاوه برسرویس که عموما‌ برای خرید جهیزیه مورد استقبال قرارگرفته میشود ، اقلام تک و فله از قبیل بشقاب و دیس و پیاله و.. را هم برای مصرف خانگی عرضه مینماید ویکی از بهترین گزینه ها برای خرید چینی برای جهیزیه و خانه میباشد.

آرم و نشان چ ینی زرین ایران

۲-رتبه دوم اختصاص دارد به ظروف چینی توس مشهد: ظروف چینی توس مشهد یکی از شرکت های موفق در بازار ظروف چینی میباشد که عموما از نوآوری ها و خلاقیت خوبی در تولید ظروف چینی استفاده میکند و بازار هدف این شرکت چینی سازی زوج های جوانی هستند که قصد خرید جهیزیه دارندواین ظروف چینی را برای جهیزیه خریداری میکنند اغلب سرویس های چینی توس دارای طرح ونقش های طلائی و پلاتینی هستند و از سبکی قابل قبولی نسبت به پردیس و تقدیس و مقصود برخوردارند و بسیاری از نمونه سرویس های چینی توس قابلیت استفاده در ماشین ظرفشویی و فر وماکروفر را دارا میباشند. و عموم چینی های شرکت توس چینی استخوانی میباشند.

لوگوی شرکت چینی توس

نشان چینی توس مشهد

۳-رتبه سوم اختصاص دارد به چینی تقدیس: چینی تقدیس یکی از شرکت های جوان‌نسبت به سایر شرکت ها میباشد که در عرصه ظروف چینی فعالیت میکند ودر این مدت کم در عرصه تولید چینی پیشرفت های بسیار خوبی در این صنعت داشته است از تولید سرویس های ۱۸نفره و ۲۴ نفره و ظروف تک با کیفیت از نظر سبکی و ماندگاری طرح ها توانسته سهمی در بازار ایران پیداکند.

نشان شرکت چینی تقدیس

نشان تجاری چینی تقدیس

۴-رتبه ۴ اختصاص دارد به شرکت چینی پردیس: شرکت چینی پردیس اصولا در کار تولید سرویس چینی میباشد وکم‌تر اقلام تک در حوزه ظروف چینی تولید میکند و بیشتر ظروف چینی شرکت پردیس را عموما زوج های جوان خریداری میکنند. شرکت چینی پردیس چینی سخت شفاف و مقاوم در برابر ضربه تولید میکند که قابل استفاده درماشین ظرف شویی و فر و مایکروفر میباشند.

آرم شرکت چینی پردیس که یکی از بندهای مطرح تولید ظرف چینی ایرانی است

نشان رسمی شرکت چینی پردیس

 

لازم به ذکراست که شرکت هایی که در عرصه تولید ظروف هتلی و رستورانی هستند شرکت چینی زرین ،شرکت چینی طوس ،شرکت چینی تقدیس میباشند که ظروف چینی هتل ها و رستوران ها را تامین میکنند. فروشگاه اینترنتی باماخانه بسیاری از این محصولات را به همراه ضمانت جهت ارائه به شما آماده کرده است. برای مرور ظروف چینی فروشگاه به بخش چینی و آرکوپال مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظرات شما