آموزش تمیز کردن پشت قابلمه‌های چدنی و تفلون

دسته بندی ها :
آموزش تمیز کردن پشت قابلمه‌های چدنی و تفلون

آموزش 5 روش برای رفع لکه های تیره و ثابت شده در پشت قابلمه های چدن و تفلون

تجربه همه بانوان خانه دار نشان داده که قسمت پشتی ظرف های چدن و تفلون مستعد بروز تیرگی و لکه هایی است که پاک کردن آن ها به همین سادگی ها نیست و بسیار دشوار است. امروز در بخش «راهنمای خانه داری» باماخانه نحوه رفع این لکه ها با استفاده پاک کننده های مخصوص را به شما آموزش خواهیم داد.
در این پست همراه ما باشید تا روش های گوناگون تمیز کردن پشت قابلمه های تلفونی و چدنی را برای شما آموزش دهیم.

 

آموزش پاک کردن لکه های پشت قابلمه

آموزش پاک کردن لکه های قبلمه

روش نخست- استفاده از آب داغ و مایع ظرفشویی برای تمیز کردن پشت قابلمه:

نخستین و ساده ترین روش برای تمیز کردن و حتی برق انداختن پشت قابلمه های چدنی و تلفونی استفاده از آب داغ و مایع ظرف شویی و یک اسکاج است. به کمک این سه ابزار ساده و در دسترس میتوانید با کمی تلاش لکه های سیاه را رفع نماید. اگر موفق نشدید و یا روش فوق شما را خسته کرد سراغ روش بعد بروید.

 

روش دوم – سرکه سفید

روش دیگر تمیز کردن قسمت پشتی قابلمه به کار بردن سرکه است. اما نه سرکه معمولی! بلکه سرکه سفید. در این روش شما باید در حالی که سرکه سفید را روی قسمت لکه دار قابلمه میریزید آن قسمت را با ابر یا اسکج شستشو دهید.

 

لکه بری ظروف

 

روش سوم – استفاده از آب اکسیژنه + جوش شیرین به منظور پاک کردن لکه های ایجاده شده در پشت قابلمه

در این روش ابتدا دو ماده فوق را به خوبی با هم ترکیب کنید سپس به صورت یک لایه ضخیم در قسمت لکه دار قابلمه بمالید و بگذارید تا به مدت 10 دقیقه در همان حالت بماند. سپس قابلمه را شستشو دهید و از تمیزی آن لذت ببرید. (نکته: آب اکسیژنه را می توانید از داروخانه ها نیز تهیه کنید)

 

‌‌روش چهارم – استفاده از محلول سرکه سفید و بیکینگ پودر برای تمیز کردن پشت قابمله

دو قاشق بیکینگ پودر را در یک پیاله کوچک آب ریخته و خوب آن را با آب ترکیب کنید. برای حصول نتیجه بهتر مقداری سرکه سفید نیز به آن اضافه کنید. حال با استفاده از یک اسکاج و فرو کردن آن در محلول حاصل شده  به سراغ قابلمه های چدنی و تفلون لکه دار بروید و لکه های پشت قابلمه را به راحتی حذف نمایید.

پاک کردن لکه قابلمه

 

روش پنجم – تمیز کردن با مواد پاک کننده صنعتی و لکه بر های پرقدرت

علاوه بر روش های سنتی کارامدی که در بالا ذکر شد شما یک راه میانبر هم دارید و آن استفاده از مواد شیمیایی مدرن است که کار همه را راحت کرده. گاز پاک کن ها و مواد سفید کننده(مثل رخشا و سیف و…) در این دسته اند. اگر خیلی اهل ابتکار نیستید و حوصله درست کردن یک پاک کننده سنتی و طبیعی را ندارید از این محصولات شیمیایی موجود در بازار استفاده کنید. فرمولاسیون به کار رفته در این محصولات لکه های موجود بر روی ظروف و قابلمه های چدنی و تفلون را به راحتی پاک می کند

 

آموزش تمیز کردن قابلمه

 

مطالب مرتبط

نظرات شما